mediculmeu.com - Ghid medical complet. Sfaturi si tratamente medicale.  
Prima pagina mediculmeu.com Harta site Ghid utilizare cont Index medici si cabinete Contact MediculTau
  Ghid de medicina si sanatate  
Gasesti articole, explicatii, diagnostic si tratament, sfaturi utile pentru diverse boli si afectiuni oferite de medici sau specialisti in medicina naturista.
  Creeaza cont nou   Login membri:  
Probleme login: Am uitat parola -> Recuperare parola
  Servicii medicale Dictionar medical Boli si tratamente Nutritie / Dieta Plante medicinale Chirurgie Sanatatea familiei  


Index » »
» Coldrex, comprimate

Coldrex, comprimate


Share



combinatii (paracetamolum + fenilephrynnum + coffeinum + terpinhydratum + acidum ascorbicum)
Descriere: Comprimatele de Coldrex sunt deosebit de active impotriva simptomelor racelii si gripei pentru ca au fost realizate dupa o formula speciala Coldrex. Ele contin doza optima recomandata de paracetamol pentru calmarea nevralgiilor, durerilor si pentru scaderea febrei. Contin fenilefrina care decongestioneaza fosele nazale. Noi am adaugat, de asemenea, cofeina, un stimulent mediu impotriva starii de oboseala si tamina C- esentiala pentru organism, adesea deficitara in timpul racelilor si gripei. Fiecare comprimat Coldrex contine: Paracetamol Ph. Eur. 500 mg; Clorhidrat de fenilefrina 5 mg; Cofeina Ph. Eur. 25 mg; Terpinhidrat 20 mg; Vitamina C 30 mg.


Indicatii:
Comprimatele de Coldrex sunt indicate pentru ameliorarea simptomelor de raceala si gripa. La primele semne de raceala sau gripa luati Coldrex cu apa sau o bautura calda. Pentru a obtine o ameliorare maxima, luati Coldrex pe toata durata racelii.


Administrare:
Adulti: Cate 2 comprimate de 1-4 ori pe zi. Copii (6-l2 ani): Un comprimat de 1-4 ori pe zi. Nu se recomanda copiilor sub varsta de 6 ani.


Precautii:
Nu se administreaza copiilor sub varsta de 6 ani fara azul medicului.


Contraindicatii:

O reactie alergica la Coldrex se intalneste foarte rar. A nu se depasi doxa recomandata. Unele medicamente nu se combina. Daca luati alte medicamente prescrise de medic, cereti-i sfatul inainte de a lua Coldrex. Daca simptomele persista, consultati medicul. A se pastra la loc uscat. Nu lasati medicamentul la indemana copiilor. A nu se administra concomitent cu alte produse care contin paracetamol.


Producator:
Smithkline Beecham



Articole care vorbesc despre Coldrex, comprimate
Tipareste Trimite prin email


  Sectiuni :


 
Fa-te cunoscut!
Invitatie Online - promoveaza produse medicale

Promoveaza! firme, clinici, cabinete medicale. Locul ideal sa spui si la altii ca existi.

 

Creaza cont si exprima-te

vizitatorii nostri pot fi clientii tai


 
Adauga documentAdauga articol scris
 
Copyright © 2008- 2014 : MediculTau - Toate Drepturile rezervate.
Reproducerea partiala sau integrala a materialelor de pe acest site este interzisa, contravine drepturilor de autor si se pedepseste conform legii.

Termeni si conditii - Confidentialitatea datelor